Centralny Wodociąg Żuławski zakupił (w formie leasingu) nowy, wysokospecjalistyczny samochód ssąco – płuczący, który niebawem obsługiwać będzie mieszkańców aż trzech gmin: Nowego Stawu, Lichnów i Starego Pola.

Nowy samochód marki SCANIA, wyprodukowany na indywidualne zamówienie i potrzeby naszej spółki przez Dobrowolski sp. z o.o. ze Wschowy, zastąpi wyeksploatowany pojazd, który od ponad 11 lat obsługuje naszych klientów. Po raz pierwszy w historii naszej spółki zakupiliśmy nowy pojazd asenizacyjny, gdyż poprzedni już w momencie zakupu miał 12 lat.

Pojazd – łącznie z pakietem serwisowym – kosztował ponad 1.3 miliona złotych. Samochód został wyposażony m.in. w silnik spełniający normę czystości spalin euro 6 w technologii SCR, elektryczne podgrzewanie silnika umożliwiające rozruch w niskich temperaturach, zbiorniki 5000 l na ścieki i 3000 l na wodę, wysięgnik umożliwiający pionowe wprowadzanie rury ssawnej do kanału lub studzienki, a także podajnik węża ssącego typu „kasetowego”. Pojazd wyposażony został również w system ochrony zimowej gwarantujący pracę w temperaturze do -15 stopni celsjusza. Pracą wysięgnika, rozwijaniem oraz zwijaniem węża wysokociśnieniowego, a także wszystkimi innymi funkcjami operator pojazdu steruje bezprzewodowo przy użyciu specjalnego nadajnika radiowego. Samochód wyposażony został również w osprzęt dodatkowy, taki jak pistolet wodny z lancą, inżektor, imadło, drabinkę aluminiową, a także zestaw dysz kanałowych.

Dzięki wprowadzeniu do eksploatacji nowego pojazdu znacząco zwiększy się jakość obsługi naszych klientów, jak i szybkość realizacji poszczególnych zleceń. Stary, ponad 24-letni dotychczas użytkowany samochód zostanie natomiast wycofany z eksploatacji i przeznaczony do sprzedaży w 2020 roku

Zakup nowego pojazdu został sfinansowany przy pomocy leasingu – po przeprowadzeniu w 2019 roku postępowań przetargowych, dzięki czemu udało się uzyskać jak najlepsze warunki dotyczące zarówno ostatecznej ceny nowego samochodu, jak też i warunków finansowania.

W przekazaniu pojazdu do eksploatacji przez Prezesa Zarządu Centralnego Wodociągu Żuławskiego Tomasza Szczepańskiego, uczestniczyli Burmistrz Nowego Stawu, Jerzy Szałach oraz Wójt Gminy Lichnowy Jan Michalski.  Przy przekazaniu obecny był również dyrektor Zakładu Eksploatacji w Nowym Stawie, Marek Rukat oraz pracownicy Centralnego Wodociągu Żuławskiego.

Nabycie przez naszą spółkę nowego pojazdu ssąco – płuczącego jest kolejnym etapem modernizacji parku maszynowego przeznaczanego do obsługi naszych klientów. Starsze, często wyeksploatowane pojazdy stopniowo wymieniane są na nowe, spełniające najwyższe normy. Dzięki temu poziom usług świadczonych przez naszą spółkę jest stale podwyższany, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów bieżących związanych z potrzebą częstego serwisowania starego sprzętu.

Skip to content