Pierwsza fala upałów właśnie nadciągnęła do naszego regionu. Wzorem lat ubiegłych Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o.o. w porozumieniu z włodarzami gmin przystąpił do instalowania kurtyn wodnych, które mają pomóc lepiej znieść wysokie temperatury i dać ochłodę podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Z odświeżającej mgiełki, z wody pochodzącej bezpośrednio z sieci wodociągowej spółki CWŻ, można już korzystać w następujący lokalizacjach:

  • Nowy Dwór Gdański ul. Sikorskiego (teren placu zabaw przy Starostwie Powiatowym),
  • Kąty Rybackie – ul. Morska (plac przy rybce),

W najbliższym czasie zainstalujemy kolejne kurtyny wodne w Stegnie, Nowym Stawie, Starym Polu i Ostaszewie. Gorąco zachęcamy do korzystania z wodnej orzeźwiającej mgiełki w upalne dni. Pamiętajmy by przy takiej aurze przebywać na świeżym powietrzu z umiarem
i w granicach rozsądku. Nakrycie głowy i odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Poniżej kilka prostych zasad, o których należy pamiętać przy występujących wysokich temperaturach powietrza:

  • miej wodę zawsze przy sobie,
  • picie wody małym łykami, w niewielkich ilościach to gwarancja jej dobrego przyswojenia i dłuższego zatrzymania w organizmie,
  • pamiętajmy by woda w butelce lub bidonie była zawsze świeża. Zachęcamy do korzystania z wody z naszego wodociągu. Przypominamy i podkreślamy, że nasza woda jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i można ją pić prosto z kranu. Zaoszczędźmy sobie pieniędzy i przed wyjściem na spacer zróbmy sobie zapas naszej kranówki pamiętając o tym, że woda to najlepszy sposób ugaszenia pragnienia.
Skip to content